مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید سنگ های ساختمانی و قیمت فروش آن ها

آنچه در این مقاله می خوانید...

معادن سنگ و استخراج سنگ از معادناستخراج سنگ از معدنقیمت فروش سنگ های ساختمانیکارخانه سنگبری و برش سنگ کوپقیمت سنگ های ساختمانی
خط تولید سنگ

تولید سنگ های ساختمانی و قیمت فروش آن ها به عوامل زیادی بستگی دارد.سنگ های ساختمانی انواع متفاوتی دارند بنابراین روش های متفاوتی برای تولید  آنها وجود دارد.

در این پست می خواهیم روش های متفاوت و مراحل تولید سنگ های ساختمانی را توضیح دهیم .

معادن سنگ و استخراج سنگ از معادن

معدن سنگ به محدوده ایی از کوه ها گفته می شود که در آن توسط ماشین آلات معدن سنگ های ساختمانی به صورت سنگ قواره( کوپ) ، لاشه، لاشه های فکی و..

استخراج می شود. معادن سنگ معادن زیر زمینی نیستند اصطلاحا به معادن رو باز معروف هستند.

معدن سنگ ساختمانی
معدن سنگ ساختمانی

برای داشتن معدن افراد معدنکار بایستی مراحل اکتشاف معدن را طی کنند تا پروانه بهره برداری از سوی وزارت صنایع معادن آن منطقه برای محدوده ایی که مشخص شده صادر شود. از زمانی که پروانه بهره برداری صادر می شود عملا معدن روند کار و بارگیری خود را آغاز می کند.

استخراج سنگ از معدن

اگر معدن بکر باشد و کسی از آن بهره برداری نکرده باشد زمانی طول می کشد تا معدنکار به سینه کار اصلی معدن دست پیدا کند. برای اینکه بتواند سینه کار معدن را باز کند باید از نیروی کار مجرب و ماشین آلات معادن بهره ببرد تا نتیجه مطلوب را از این هزینه ایی که انجام می دهد ببرد. در این حرفه بارها و بارها پیش آمده که به دلیل اینکه از نیروی با تجربه استفاده نشده معدن با هزینه های سنگینی مواجه شده و نتوانسته به کار خود ادامه دهد و این امر باعث تعطیلی معدن شده است.

معدن مرمریت لئوپارد قم

معدن بایستی سنگ های سالم تولید کند تا این سنگ ها مورد پسند مشتری و خریداران سنگ کوپ قرار بگیرد. بنابراین هر چه در تولید سنگ کوپ دقت شود از لحاظ هزینه هم برای معدن و معدنکار به صرفه تر خواهد بود.

قیمت فروش سنگ های ساختمانی

بعد از اینکه مرحله اولیه استخراج سنگ و باز کردن سینه کار معدن به پایان میرسد نوبت به قیمت گذاری سنگ به شکل خام می رسد. قیمت گذاری  سنگ کوپ معادن بستگی به هزینه هایی که برای تولید سنگ داشته و کشش بازار فروش سنگ دارد.

چه کسانی از معادن سنگ خرید می کنند؟کسانی که از معدن سنگ را به شکل خام(کوپ) خریداری می کنند سه دسته هستند:

  • تاجران و صادرکنندگان سنگ
  • کارخانه داران و سنگبری ها
  • واسطه ها (دلال ها) ی سنگ

بعد از اینکه سنگ کوپ از معدن خارج شد دو راه در پیش روی خود دارد.

۱٫ ارسال مستقیم کوپ سنگ برای صادرات 

  • ارسال به بنادر و بارگیری توسط کشتی های باربری
  • ارسال زمینی به مرزهای کشور های همسایه

۲٫ ارسال به کارخانه های سنگبری برای برش

کارخانه سنگبری و برش سنگ کوپ

سنگ های کوپ به وسیله تریلی های سنگ کش به کارخانه ها برده می شود و در کارخانه توسط چرثقیل سنگ کوپ در کارخانه تخلیه می شود.

سنگ کوپ ابتدا با آب شستشو می شود که اگر گل های معدن به آن چسبیده باشد شسته شده و بعد به وسیله قله بر یا اره برش آن شروع می شود.این مرحله از برش سنگ ساعت ها طول خواهد کشید.

بعد از برش با اره یا قله بر سنگ برای صیقل دادن و رزین کاری به خط تولید انتقال داده می شود.در این مرحله کارگران سنگبری باید سنگ را روی غلتک ها قرار بدهند و توسط رزین سوراخ های سنگ را پر کنند . سنگ را در کوره ها بفرستند تا سنگ خشک شود.همانند عکس زیر:

خط تولید سنگ

مرحله سایز کردن سنگ ها مرحله ایی هست که باید پرتی های سنگ را گرفت و سنگ را به ابعاد مناسب برش داد و دسته های سنگ را ایجاد کرد. اگر سنگ تولیدی دارای سورت های متفاوتی باشد باید سورت ها را جدا از هم قرار داد تا مشتری برحسب سورت ها سنگ ها را انتخاب کند.

خط تولید سنگ
خط تولید سنگ
تراورتن حاجی آباد
چیدمان دسته سنگ 

قیمت سنگ های ساختمانی

برای قیمت گذاری و تولید سنگ های ساختمانی در کارخانه بایستی موارد زیر را در نظر گرفت:

  • قیمت خرید سنگ خام
  • هزینه برش
  • سورت های متفاوت

قیمت تمام شده و تولید سنگ های ساختمانی به مواردی که ذکر شد بستگی دارد. برای خرید و فروش سنگ های ساختمانی چه به شکل کوپ چه بریده با ما در ارتباط باشید. امیدواریم در این پست توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کتایون احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.