مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خواص و شکل ظاهری سنگ تراورتن

آیا می دانید شکل ظاهری سنگ تراورتن چگونه است؟ آیا می دانید خواص سنگ تراورتن چیست و این خواص چه مزایایی به همراه دارند؟ عیب سنگ تراورتن چیست؟
تراورتن نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ های تزیینی محسوب می شود. این سنگ باقیمانده ی رسوبات آب های معدنی غارها، چشمه های آب گرم و رسوبات کف دریا و رودخانه می باشد که به صورت پهنه های نسبتا وسیع دیده می شود.

شکل ظاهری سنگ تراورتن چگونه است؟
تراورتن دارای رنگ‌های متنوع و بافت نواری شکل است که در اثر حضور ترکیبات آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی‌ها ایجاد شده‌است. سنگ‌های تراورتن گاهی به صورت تصادفی شالدار یا بدونه شال می‌باشد.

خواص سنگ تراورتن
تراورتن به دلیل داشتن حفره های متعدد، دارای خاصیت عایق حرارتی و صوتی می باشد. هم چنین سنگ تراورتن دارای مقاومت مناسبی می‌باشد. این سنگ را به ۲ شکل موج دار و بدون موج برش داده می شود. حفره های تراورتن باید در هنگام فراوری پر شوند. در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل حفره های سنگ نفوذ کرده و از سقوط سنگ جلوگیری می کند.
عیب بزرگ سنگ‌های تراورتن عدم یکنواختی رنگ و طرح آنها می‌باشد و عیب دیگر آن است که سست و گلی می‌باشد مثلا اگر سنگ خیس باشد و به دمای انجماد فوری برسد سنگ شکسته خواهد شد.

کتایون احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *